FAQ

1. Jakie są koszty wysyłki?

  • Paczka priorytetowa Poczty Polskiej- od 16 zł
  • paczka inPost (wysyłka do paczkomatu) – 13 zł
  • Odbiór osobisty w pracowni w Bytomiu– 0 zł

2. Czy mogę otrzymać fakturę?

Na życzenie wystawiam faktury, od brutto. Nie jestem Vatowcem. Standardowo, do każdego zamówienia dołączam paragon.

3. Czy muszę wpłacić zaliczkę?

Nie pobieram zadatków ani przedpłat (chyba, że rzecz jest szyta ze skóry zamawianej na życzenie klienta, wtedy kwota zadatku jest ustalana indywidualnie.) 

4. Czy mogę zapłacić w innej walucie niż w złotówkach?

Tak, posiadam konto Euro.

5. Czy wysyła Pani paczki za granicę i jaka jest cena?

Tak. Wysyłam, np. kurierem DPD (koszt od 70 zł, wg. cennika przewoźnika)

6. Czy mogę zwrócić lub wymienić produkt?

Zakupione produkty dostępne OD RĘKI! można wymienić na inne dostępne OD RĘKI! lub zwrócić do 14 dni. Produkty szyte na zamówienie nie są produktami prefabrykowanymi i nie podlegają zwrotowi ani wymianie.

7. Jakie są cechy skór naturalnych, z których szyje Pani torebki?

Należy liczyć się z tym, że skóra jest materiałem naturalnym, wyjątkowym. 

– w przeważającej mierze szyję ze skór o surowym charakterze (nie są lakierowane i wykańczane „sklepowo”, są woskowane lub wyprawiane roślinnie, przez co znoszą się charakternie, zmieniają lekko barwę w miarę użytkowania. Nie kleję, nie maluję, nie poleruję krawędzi skóry.

– niektóre skóry ma charakter dwubarwny (np. Pull-up, skóra przeciera się na inny kolor pod wpływem użytkowania, nawet zwykłego zgięcia przy szwie) Jest to efekt zamierzony. 

– czasem skóry mają farfoclowatą mizdrę (lewą stronę) 

– czasem używam skór na których od nowości są lekkie przebarwienia, błędy, zadrapania. Wszystko to są cechy produktu i świadczą o jego charakterze wizualnym, nie o jakości czy gatunku skóry. 

– niektóre skóry delikatnie brudzą na początku użytkowania (zwłaszcza zamsze, irchy) 

– zamsze „sypią się” na początku użytkowania, jest to naturalna cecha. Należy uważać przy zakładaniu kontrastowych w barwie ubrań. W miarę upływu czasu meszek naturalnie się obsypie-zaniknie.

– zużywanie się skóry w wyniku codziennego użytkowania jest naturalną cechą i nie świadczy o wadzie materiału, a o jego charakterze. 

– każda skóra proponowana Państwu, jest w fazie omawiania szczegółów skrupulatnie opisywana przeze mnie. Na życzenie, wysyłam też nieodpłatnie próbki. 

8. „Czy może Pani uszyć taką samą torbę jak na zdjęciu w załączniku”?

Zdjęciem konkurencji możemy się posiłkować tworząc torbę. Jestem otwarta na inspiracje i sugestie z Państwa strony. Zasadniczo bazuję na moich wzorach. Znacznie ułatwia to proces projektowy zarówno mnie, jak i klientom. Nade wszystko nie powielam ani nie kopiuję wzorów konkurencji. Szanuję pomysł oraz czas włożony przez drugiego człowieka w zaprojektowanie i wytworzenie oryginalnego przedmiotu.

9. Czy szyje Pani ze skór powierzonych?

Zasadniczo szyję tylko ze skór, które sama kupuje. W drodze wyjątku przyjmuję od Państwa skóry lub tkaniny, jeśli warsztat pozwala mi na użycie takich materiałów (np. nie są zbyt delikatne lub zbyt grube). W przypadku szycia ze skór lub tkanin powierzonych przez klienta nie biorę odpowiedzialności za ich jakość i zużywanie się podczas użytkowania torby. Tym samym produkt objęty jest tylko częściową gwarancją.

10. Czy można zamówić dużą ilość produktów?

Z chęcią podejmuję współpracę z firmami. Przykładowe realizacje i ilości zamawianych przedmiotów (głównie drobnych) znajdziecie Państwo w zakładce DLA FIRM. Zazwyczaj potrzebuję od 1 do 3 miesięcy na realizację zlecenia.