O BARDZO

Justyna

BARDZO to ja, Justyna, która szyję i dopieszczam każdą rzecz, jaką proponuję Państwu na stronie. Od 2009 roku projektuję i szyję torby oraz akcesoria ze skór naturalnych, a także z tkanin.
BARDZO to surowy, nieformalny styl. Połączenie solidnego rzemiosła i sztuki skierowane do świadomego klienta oczekującego unikatowego produktu.

Jako BARDZO działam od sierpnia 2009 roku, ale doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu torebek zdobywam już ponad dziesięć lat. Złożyły się na nie studia na ASP w Łodzi, projektowanie sygnowane (panieńskim) nazwiskiem Justyna Marcinkiewicz i, co (naj)ważniejsze, ciągły kontakt z klientami. Bo największą inspiracją i najlepszą zachętą do dalszego rozwoju jest zadowolenie każdej osoby, która wybiera BARDZO i wraca po kolejne produkty!

Nieustannie doskonalę swój warsztat (praca w skórze to ciężkie, ale jakże piękne rzemiosło!), by sprostać nowym wyzwaniom.

Zdjęcie: Anna Wiech

Idea

Prywatnie jestem zwolenniczką niespiesznego życia. Lubię spokojne spędzanie wolnego czasu, powolny rozwój i konsumowanie dóbr ograniczone do indywidualnych potrzeb. Nie musimy posiadać dużo rzeczy, choć zewsząd słyszymy zachętę do zakupów. Ja uważam, że lepiej kupić mniej, a dobrej jakości! Moi klienci też tak uważają. Największym sukcesem BARDZO jest bardzo duże grono świadomych klientów zadowolonych z mojej pracy. Doświadczenie pokazuje, że taki klient mówi kolejnym osobom dobrze o BARDZO, a sam wraca po kolejne rzeczy. Co ważne – wraca po przedmioty, których naprawdę potrzebuje.

Szyjąc kieruję się ideą twórczego recyklingu, która to idea towarzyszy mi w pracy od początku istnienia BARDZO.
Kupuję całe błamy skór od hurtowni, garbarni. Szyję z nich torby na zamówienie klientów.
Kupuję też resztki skór, głównie tapicerskich, najlepszej jakości.
 
Moje autorskie projekty opierają się na maksymalnym wykorzystaniu każdego kawałka skóry. Błam ma swoje mocne i słabsze strony, dosłownie i w przenośni. Duża aktówka powstanie z kawałków krojonych ze środka skóry, reszta zostanie rozdysponowana na mniejsze przedmioty o różnym przeznaczeniu. Przez lata zgromadziłam dużo ścinków. Są segregowane według wielkości, koloru. Są inspiracją do tworzenia oryginalnych  przedmiotów. 

W BARDZO nie ma sprzedaży (ani wyprzedaży) na hurra! Przedmioty czekają na swoją kolejkę. Jestem przeciwna agresywnemu marketingowi.

Cieszę się, że moją pracą mogę pokazać, że da się bez krzykliwej reklamy zachęcić Państwa do kupienia torebki, obwoluty na książkę lub innych wyrobów. Powoli nie znaczy ospale czy niedbale. Powoli oznacza solidnie i z sercem.

Gdy przeceniam torebki, ceny zostają niezmienne aż do momentu sprzedania produktu. Komunikuję się z Państwem bez modnych kolorów, za to zawsze w przyjemnym otoczeniu, np. natury, która jest mi bardzo bliska. Lubię dzielić się z Państwem zdjęciami swojej przestrzeni, w której pracuję. Zapraszam do galerii na Instagramie.

Ważna informacja: nie powielam ani nie kopiuję wzorów konkurencji. Szanuję pomysł oraz czas włożony przez drugiego człowieka w zaprojektowanie i wytworzenie oryginalnego przedmiotu.

Pracownia

BARDZO to pracownia, w której powstają unikatowe torebki i akcesoria: portfele, wizytowniki, futerały na aparaty fotograficzne, etui na telefony, czytniki książek itp. Od projektu, przez wykonanie, po zapakowanie i wysyłkę.

Podstawowym materiałem, z którego szyję, są skóry naturalne. Z dumą wykorzystuje produkty rodzimych garbarni. Szyję też ze skór sprowadzanych z Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Nici, dodatki kaletnicze, podszewki, opakowania i wszystko, co jest potrzebne, by powstała torebka, wyprodukowane zostało w Europie.

Pracownia mieści się w Bytomiu, na Śląsku.

Produkty

Proponuję autorskie kolekcje. Jestem też otwarta na indywidualne potrzeby klientów i modyfikacje modeli w ramach zachowania charakteru BARDZO. Bazujemy wtedy na moich, już istniejących, formach.

Właśnie dzięki takiej formie współpracy z klientem, BARDZO może pochwalić się tak bogatym portfolio.

Proces projektowania torebki na specjalne zamówienie to wymiana dziesiątków maili lub spotkania w pracowni i dobór skór, dodatków, a także ustalanie detali. Każda osoba, inspirując się już istniejącymi modelami i korzystając z moich rad, może oczekiwać stworzenia niepowtarzalnego i dostosowanego do indywidualnych potrzeb produktu.

Produkty BARDZO można kupić przez internet. Można wpaść po nie osobiście do pracowni.

Dostępne są też w sklepach stacjonarnych:


– Pracownia Fryzjerska Agnieszki Marcińczak, w Bytomiu
– księgarnia BOOKIESTRA w siedzibie NOSPR w Katowicach.

Działaność

Przez kilka pierwszych lat istnienia  można było mnie spotkać na różnego rodzaju targach i imprezach modowych. Gościłam między innymi w Krakowie na Cracow Vibe Project, w Warszawie na Need For Street, Mustache Warsaw Yard Sale i Bilioneurobab. W Katowicach BARDZO wystawiało się na Silos Falami Fest, Kato YARD SALE i Swag Show Silesia.

Zimą 2010 roku, dzięki uprzejmości Klubokawiarni Presso na Zamku w Cieszynie, BARDZO gościło tam z jednodniową wystawą.

Od dłuższego czasu nie uczestniczę w imprezach wystawienniczych. Ogromny wybór inicjatyw nie ułatwia decyzji, którą wybrać, żeby spotkać się z Państwem. Ostatecznie BARDZO skupia się na lokalnej pracy i inwestowaniu w nowe skóry i tkaniny.

Produkty i skóry można zobaczyć w mojej pracowni, do której zapraszam (po wcześniejszym umówieniu).

BARDZO lubi działać w kooperacji. Mam za sobą dwukrotną współpracę z: ESK 2016 dla Katowic (torby i akcesoria szyte ze zużytych banerów reklamowych ESK). Przez kilka lat regularnie współpracowałam z Poszetka.com, dla której szyjam kolekcje toreb i akcesoriów.