Dodano dnia

Produty szyte na zamówienie

Proszę również o zapoznanie się z podstawowymi formalnościami, które ślę każdej osobie, dla której szyję coś na zamówienie.

– Nie pobieram zadatków/przedpłat (chyba, że rzecz jest szyta ze skóry zamawianej na życzenie klienta, wtedy kwota zadatku jest ustalana indywidualnie.) 

– Po sfinalizowaniu procesu projektowania wysyłam Państwu maila formalnego POTWIERDZENIE PRZYJĘCIA ZAMÓWIENIA (tam jest data realizacji, numer konta do przelewu itp.) Proszę na niego odpowiedzieć. Wystarczy zwykłe POTWIERDZAM.

– Rozliczenie za zamawiany produkt wygląda następująco:

* gdy przystępuję do szycia torby przypominam o przelewie (data ta jest zapisana w oficjalnym mailu POTWIERDZENIE PRZYJĘCIA ZAMÓWIENIA, który dostają Państwo ode mnie po ustaleniu wszelkich detali torby)

* po zaksięgowaniu kwoty szyję produkt i wysyłam paczkę pod wskazany adres (chyba, że odbiór osobisty w pracowni w Bytomiu).

– Produkty szyte na zamówienie nie są produktami prefabrykowanymi i nie podlegają zwrotowi ani wymianie,

– Każdy produkt jest objęty dwuletnią gwarancją. Gwarancji podlegają wady ukryte, nie zaś te, które powstają w wyniku niewłaściwego użytkowania produktu. Gwarancji nie podlega też naturalne zużywanie się skóry, zmiana wyglądu jest zamierzona. 

Należy liczyć się z tym, że skóra jest materiałem naturalnym, wyjątkowym. 

– w przeważającej mierze szyję ze skór o surowym charakterze (nie są lakierowane i wykańczane „sklepowo”, są woskowane lub wyprawiane roślinnie, przez co znoszą się charakternie, zmieniają lekko barwę w miarę użytkowania. Nie kleję, nie maluję, nie poleruję krawędzi skóry.

– niektóre skóry ma charakter dwubarwny (skóra przeciera się na inny kolor pod wpływem użytkowania, nawet zwykłego zgięcia przy szwie) Jest to efekt zamierzony. 

– czasem skóry mają farfoclowatą mizdrę (lewą stronę) 

– używam czasem skór, na których od nowości są lekkie przebarwienia, błędy, zadrapania. Wszystko to są cechy produktu i świadczą o jego charakterze wizualnym, nie o jakości/ gatunku skóry. 

– niektóre skóry delikatnie brudzą na początku użytkowania (zwłaszcza zamsze, irchy) 

– zamsze „sypią się” na początku użytkowania, jest to naturalna cecha. Należy uważać przy zakładaniu kontrastowych w barwie ubrań. W miarę upływu czasu meszek naturalnie się obsypie-zaniknie.

– zużywanie się skóry w wyniku codziennego użytkowania jest naturalną cechą i nie świadczy o wadzie materiału, a o jego charakterze. 

– każda skóra proponowana Państwu, jest w fazie omawiania szczegółów skrupulatnie opisywana przeze mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *